नेकपाका २२ जनसंगठनमा नेतृत्व तोकियो, कुन संगठनमा कसको नेतृत्व ? (नामावलिसहित)

नेकपाका २२ जनसंगठनमा नेतृत्व तोकियो, कुन संगठनमा कसको नेतृत्व ? (नामावलिसहित)

काठमाडौँ, जेठ ३ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी ( नेकपा ) ले २२ वटा जनवर्गिय संगठनको नेतृत्वको टुंगो लगाएको छ । पुर्व एमालेलाई विद्यार्थी संगठन, किसान संगठन तथा मजदुर संगठन लगायत आठ वटा जनवर्गिय संगठनको नेतृत्व दिइएको छ भने पुर्व माओवादीलाई युवा संगठन, पत्रकार, जनजाति लगायत सातवटा संगठनको नेतृत्व दिइने गरि टुंगो लगाइएको छ ।

शुक्रबारको नयाँ पत्रिकामा पुर्व एमाले र पुर्वमाओवादीलाई दिइएको जनवर्गिय संगठन र तिनको नेतृत्वकर्ताको नामावलि यसरि प्रकाशन गरेको छ ।

पूर्वएमाले समूह संयोजक र पूर्वमाओवादी समूहले सहसंयोजक पाएका संगठन 

  • किसान महासंघ

संयोजक : वामदेव गौतम 
सहसंयोजक : चित्रबहादुर श्रेष्ठ

  •  भूमिहीन किसान

संयोजक : रामप्रीत पासवान 
सहसंयोजक : पदम देवकोटा

  • अखिल

संयोजक : ऐन महर 
सहसंयोजक : रञ्जित तामाङ/सुरेन्द्र बस्नेत

  • मजदुर

संयोजक : विनोद श्रेष्ठ 
सहसंयोजक : जगत सिम्खडा

  • पेसागत महासंघ

संयोजक : विश्वनाथ प्याकुरेल 
सहसंयोजक : दयाराम बस्याल

  • जनसांस्कृतिक महासंघ

संयोजक : खगेन्द्र राई 
सहसंयोजक : सरल सहयात्री

  • मुस्लिम

संयोजक : सिराज महमद फारुकी 
सहसंयोजक : अत्तर हुसेन फारुकी

  • भूपू सुरक्षाकर्मी

संयोजक : धनबहादुर चन्द 
सहसंयोजक :  मिठाराम केसी

  •  बुद्धिजीवी

संयोजक : डा. दिनेशचन्द्र देवकोटा 
सहसंयोजक : कृष्ण केसी

  •  इन्जिनियर 

संयोजक : शम्भुबहादुर श्रेष्ठ 
सहसंयोजक : हरि पराजुली

  • वकिल 

संयोजक : रुद्र नेपाल 
सहसंयोजक : दीनमणि पोखरेल

  • मानवअधिकार

संयोजक : मीनबहादुर शाही 
सहसंयोजक : हुकुम पोखरेल

  • उद्योगी व्यवसायी

संयोजक : लक्ष्मीराज मानन्धर 
सहसंयोजक : श्याम पाठक

  • खेलकुद महासंघ

संयोजक : पुरुषोत्तम पौडेल 
सहसंयोजक : शिव कोइराला

  •  नेपाल निर्माण व्यवसायी संगठन

संयोजक : यक्षध्वज कार्की 
सहसंयोजक : शिवप्रसाद चौलागाईं

  •  प्रवासी नेपाली मञ्च 

संयोजक : लोकनाथ भण्डारी 
सहसंयोजक : ईश्वरी भण्डारी

पूर्वमाओवादी समूह संयोजक र पूर्वएमाले समूहले सहसंयोजक पाएका संगठन 

  •  युवा

संयोजक : रामप्रसाद सापकोटा ‘दीपशिखा’ 
सहसंयोजक : रमेश पौडेल
(नोट : सापकोटाको नाममा अध्यक्ष केपी ओलीको असहमति)

  •  महिला

संयोजक : अमृता थापामगर 
सहसंयोजक : सीता पौडेल

  •  पत्रकार

संयोजक :  महेश्वर दाहाल 
सहसंयोजक : गणेश बस्नेत

  • दलित

संयोजक :  तिलक परियार 
सहसंयोजक : बोम विश्वकर्मा

  • जनजाति महासंघ

संयोजक :  सुरेश आलेमगर 
सहसंयोजक : शेरबहादुर तामाङ

  • अपांगता भएका व्यक्तिहरूको संगठन

संयोजक :  इन्द्रमाया गुरुङ 
सहसंयोजक : रामप्रसाद ढुंगाना

  • मधेसी संगठन 

नाम तय हुन बाँकी 
 

Trending News